Зайві витрати чи приємні стимули?

 Крім зарплати, наймачі, що цінують хорошу няню, вдаються до символічних форм вираження свого ставлення. Іноді вони запрошують її до участі в сімейних трапезах або урочистостях, демонструючи соціальну близькість. Іноді в сім'ї організовують святкування дня народження любої няні, з нею діляться надлишковим одягом та предметами домашнього вжитку (старий пилосос при покупці нового може перейти до няні тощо), її вітають з усіма календарними і особистими святами. Батьки використовують кожен привід, щоб підтвердити своє ставлення подарунками.  


• Таким чином, роботодавці, як правило, прагнуть персоналізувати відносини і зміцнити їх символічно. Такі символічні дії сприймаються нянями як компенсація низької оплати, прояв поваги, орієнтація на скорочення соціальної дистанції. Няні надзвичайно цінують ці знаки уваги і сприймають їх як належне.  

• Крім того, якщо влітку або протягом хоча б одного місяця ви не маєте потребу в послугах няні, ви ризикуєте через цей термін опинитися перед проблемою пошуку нової Мері Поппінс.  
• Для няні зарплата, яку вона отримує в сім'ї, є її основним і часто єдиним джерелом прибутків. Саме тому навіть місяць без зарплати буде для няні проблематичним, і вона піде шукати іншу роботу.  
• І якщо вам пощастило, варто замислитися над тим, як зробити так, щоб ваша Мері Поппінс «не полетіла». Зберігши няню, ви зробите подарунок своїй дитині, адже поява нової жінки-виховательки порушить звичний світ малюка, викличе  дискомфорт.  
• Вимушену відпустку няням прийнято компенсувати в розмірі 50% від загальної зарплати. Крім того, якщо няня працює у родині вже досить давно, потрібно щорічно індексувати її оклад. Добре, якщо ви зробите це перед літньою відпусткою – тоді підвищення зарплати стане для неї додатковим стимулом, щоб залишитись. Всі ці невеликі витрати окупляться, коли після літніх канікул малюк знову побачить свою няню, і закінчення канікул стане для нього не стресом, а просто поверненням у звичне життя.  
Та кожна родина знаходить свої методи виразити подяку няні за роботу за залишити її для подальшої співпраці. Вибір зробите Ви.