Звикайте до няні легко та приємно. Наші рекомендації.

 Незалежно від віку дитини, няню потрібно вводити в її простір поступово. Необхідно пам'ятати, що чим менша дитина, тим довший період адаптації. Однак якщо няня запрошена до новонародженого, то процес буде природним.  
Перша зустріч з нянею повинна відбуватись у спокійній і доброзичливій атмосфері, вона повинна бути приємною для дитини.

Перш за все, до цієї зустрічі має бути готова мама, тому що дитина знайомиться з новою людиною через її настрій. Якщо дитина старша, її також важливо підготувати, розповівши їй про якісь цікаві для неї моменти, що пов'язані із знайомством, а надалі з появою няні в її житті.  
 
На ранніх етапах звикання краще, щоб няня перебувала з дитиною нетривалий час, у присутності мами. Надалі, няня може залишатися з дитиною наодинці, спочатку на короткий час (мама на час гри виходить з кімнати, але при необхідності може бути доступною), поступово збільшуючи його. Період звикання дитини до нової людини повинен тривати не менше одного місяця. За цей час і мама зможе багато що розповісти і показати няні про свого малюка, а також краще пізнати її.  
 
До моменту, коли няня зможе залишатися наодинці з дитиною на тривалий час, вона повинна стати для нього добре знайомою, і навіть близькою людиною. Необхідно відзначити, що няню важливо запрошувати на тривалий період, а не міняти кожні три місяці на нову людину або раз на півроку. 
  
Людина, яка піклується про дитину, має бути фігурою постійною, що вносить передбачуваність і стабільність в життя дитини. Вона починає відчувати прихильність і довіру до няні. Тому вкрай важливо, вибрати ту няню, з якою дитині буде комфортно. Для цього необхідно визначити особистісну компетенцію няні: особистісні характеристики і професійну компетенцію: освіту та досвід. Співвіднести їх з особливостями дитини і завданнями, поставленими перед нянею.