Варто знати про пошук няні

Отже, Вам потрібна няня. Наступне запитання: яка няня? Що Ви чекаєте від її появи у Вашій сім'ї?  
 
Усім знайоме дуже обширне поняття "сидіти з дитиною". Але це означає не просто годувати, купати, одягати, гуляти, прибирати її кімнату, прати, укладати спати, надати при необхідності першу медичну допомогу. Також необхідним є рвсебічний розвиток дитини. Тому, обираючи няню, варто поцікавитись, якими освітніми методиками і прийомами вона володіє. Адже існують спеціальні ігри та фізичні вправи.  


 
Під час пошуку няні зверніть увагу на те, що для виховання та догляду за дітьми різного віку будуть необхідні дещо різні вміння та освіта няні. Няня може бути більш успішною у роботі з дітьми певного віку через її особистісно-індивідуальні особливості.  
 
Для дитини до року бажано знайти няню, яка має медичну освіту,  вміє робити масаж і займатися з дитиною розвиваючими вправами. А от для дітей від 2 до 4 років було б краще, якби освіт у няні було декілька, одна з яких педагогічна або лінгвістична.  
 
А для дошкільнят потрібна вже не няня, а гувернантка. Коло її обов'язків дещо ширше. Вона повинна займатися вихованням дитини, розвитком її мислення, підготовкою до школи, вивченням іноземної мови; супроводжувати  дитину на уроки малювання, музики; відвідувати з дитиною музеї, театри, виставки тощо.  
 
Крім цього всього, няня повинна бути:  
 -Здорова;  
- Позитивно емоційна: життєрадісна, оптимістична, мати стійкий фон настрою,  
- Важливо, щоб няня відчувала інтерес до дітей, щоб їй подобалося працювати з дітьми, тоді вона буде їх відчувати і розуміти.  
- Якості, якими має володіти няня: чуйність, доброта, уважність, активність, ініціативність і, безумовно, відповідальність  
- Не пригнічувати її (дитини) активність своєю надмірною ініціативністю або гіперопікою або, навпаки, вона може не проявляти особливої участі в діяльності дитини: «головне – живий, здоровий». При виборі няні необхідно враховувати вік дитини та її темперамент. Бажано, щоб темперамент няні узгоджувався з темпераментом дитини.  
 - Вміти зацікавити дитину;  
І найважливіше – брати участь в житті дитини всім серцем, і тоді малюку з нею буде «тепло», цікаво і безпечно.  
Запрошувати няню до дитини можна починаючи з самого раннього віку.