Як вибрати хатню робітницю?

У першу чергу хатня робітниця повинна бути професіоналом – не варто вдаватися до допомоги «фахівців-самоучок», для яких робота у Вашій квартирі стане «пробою пера» і напрацюванням досвіду. Як показує практика, навіть якщо жінка присвятила все своє життя сім'ї і веденню домашнього господарства, її досвіду недостатньо для високого рівня професійної хатньої робітниці.

Професіоналізм хатньої робітниці обумовлюється наступним:  

- Знання порядку і послідовності прибирання квартир і будинків великих площ  
- Ретельність і скрупульозність прибирання, яке іноді зводиться до ювелірної роботи  
- Знання особливостей догляду за меблями та підлогою зі складними поверхнями (пробка, дерево, скло, метал тощо)  
- Володіння навичками і вміння користуватися складною побутовою технікою
- Вміти класифікувати і відрізняти якісну побутову хімію  
- Можливість виконувати висотні роботи – миття вікон, люстр, високих стель
- Здатність без перевтоми працювати протягом 8-10 годин  
Енергійна, життєрадісна, позитивна – один і той же обсяг роботи жінки різного характеру та темпераменту можуть виконувати по-різному. Повільні жінки, які часто скаржаться на долю і мають за спиною «вантаж проблем і образ», найчастіше ставляться до професії хатньої робітниці як до приниження власної гідності і виконують таку роботу «спустивши рукава», не завжди якісно, з внутрішньою злобою на роботодавців. Тому, вибираючи собі хатню помічницю, зверніть особливу увагу на її інтереси, «погляди на життя», характер.  

Чесна і сумлінна –  одне з головних якостей, якими має володіти хатня робітниця. Перевірити їх досить складно. Однак є кілька правил –  підтвердження документів, медичних довідок, встановлення внутрішнього відеоспостереження – це ті заходи, які дозволять Вам не турбуватися про збереження вашого майна, хоча не є стовідсотковими гарантами. Надійніше і професійніше буде підібрати хатню робітницю в агенції  «Веста сіті», де немає випадкових людей, де кожна жінка проходить психодіагностику, медичний контроль, тестування, підтвердження відомостей про особу.
Охайна.  Складно очікувати від неохайної, незібраної та непунктуальної  жінки підтримання  ідеальної чистоти у Вашій оселі. Яким чином можна заздалегідь перевірити людину? Способів декілька: приїхати до майбутньої домробітниці до дому «на чай» – квартира і порядок у ній можуть багато розповісти про господарку; попросити рекомендаційні листи та номери телефонів її колишніх роботодавців; запросити на перше «пробне» прибирання, в кінці якого ви зрозумієте на скільки людина виправдовує Ваші очікування.  
Не варто запрошувати в будинок молоденьких дівчат, якщо Ви не прагнете змінити свій сімейний стан. Так само не варто запрошувати на роль помічниць літніх жінок, які самі потребують допомоги. Ідеальні для такої роботи жінки «бальзаківського» віку, у яких вже дорослі свої діти, стабільне сімейне становище, і чиє здоров'я цілком дозволяє займатися фізичною працею.  

Проживає поблизу вашого району. Запрошуючи до дому працівника, необхідно передбачати різні життєві ситуації: іноді трапляється так, що хатня робітниця може затриматись у Вашому будинку допізна або ж навпаки Ви захочете запросити жінку до 7 години ранку. Якщо Ваша помічниця живе в годині їзди до Вашого району, Вам доведеться нести додаткові витрати на оплату таксі у разі екстрених ситуацій, або ж миритися з частими запізненнями домашнього персоналу.  

Жінка, яка не має проблем зі здоров'ям . Якщо ваша хатня робітниця алергік, або ж у неї є обмеження у піднятті тягарів, вона болісно реагує на зміни погоди, часто застуджується, короткозора – усе перелічене вище може стати вагомим аргументом, щоб відмовитися від послуг такого працівника.  

Вміє «тримати язик за зубами» – надто говіркі, емоційні та яскраві особистості спочатку можуть залишити у вас враження як про відкриту і чесну людину. Однак через день-два Ви зрозумієте, що розмови з робітницею займають дуже багато часу, своєю персоною вона захоплює весь Ваш простір, її цікавість та поради переходять межу дозволеного. У кращому випадку – Вам доведеться просто миритися з базікою, в гіршому – незабаром Ваші сусіди будуть знати багато цікавого про Вашу сім'ю, Ваш добробут і особисті стосунки з близькими.  
Без шкідливих звичок. Якщо палить, п'є каву чашка за чашкою, дивиться серіали, любить поговорити по телефону, попліткувати, часто запізнюється –всі ці шкідливі звички рано чи пізно можуть стати останньою краплею і привести до розставання з Вашою хатньою робітницею.